banerNW.jpg
Menu
RSS

"Maszeruj albo giń". Zobacz jak żyło się 1000 lat temu

Rezerwat Archeologiczny Gród w Grzybowie zaprasza (w dniach 20-21 stycznia) na pierwsze w tym roku zimowisko w ramach projektu „W MROŹNEJ ZAWIEI ZIMOWISKO 1018. MASZERUJ ALBO GIŃ...”. To wydarzenie z zakresu edukacji historycznej i archeologii doświadczalnej, gdzie członkowie Stowarzyszenia Edukacji i Odtwórstwa Historycznego „AUREA TEMPORA” z zaproszonymi odtwórcami z innych grup, przez dwa dni będą wspominać czas gdy…

Czytaj więcej...

Zimowy Bieg Trzech Króli w wiosennej atmosferze (GALERIA/WYNIKI)

Roman Kłosowski z Białężyc wygrał sobotni Bieg Trzech Króli w Nowym Folwarku. Wśród kobiet najszybsza okazała się Marzena Siwińska z Witkowa. To trzecia edycja tej imprezy na dystansie 10 km. Jednak w tym roku organizatorzy musieli zmienić trasę (zakaz wstępu do lasu). Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali na czterech pętlach w Psarach Polskich ze startem i metą przy Country Clubie. Zawody ukończyło 167 osób.

Czytaj więcej...

PILNE: Najnowszy komunikat w sprawie wody

Zgodnie z obietnicą dziś PWiK wydało kolejny komunikat w sprawie skażonego wodociągu. Według najnowszych informacji wynika, że woda spełnia już obowiązujące normy.  Nadaje się do celów konsumpcyjnych i na potrzeby gospodarcze. Przypominamy, przez trzy dni mieszkańcy Kaczanowa, Białężyc, Biechowa, Bierzglinka, Nowej Wsi Królewskiej, Obłaczkowa, Osowa mogli pić wodę jedynie po przegotowaniu.

Czytaj więcej...
Subskrybuj ten kanał RSS

Galeria