banerNW.jpg
Menu
RSS

Kolejne sukcesy młodych cukierników (GALERIA) Wyróżniony

  • Napisane przez:  Redakcja NowaWrzesnia.pl
Kolejne sukcesy młodych cukierników (GALERIA)

Tegoroczny finał XVIII Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego im. Wojciecha Kandulskiego w Poznaniu odbył się w dniach 21-22 kwietnia. Uczestniczyło w nim 17 młodych cukierników reprezentujących szkoły z całego kraju, w tym wrześnianie. Poniżej zdjęcia. 

W tym roku do finałów zakwalifikowali się uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. Powstańców Wlkp. we Wrześni odbywający praktyki w zakładzie rzemieślniczym „Cukiernia-Kuczora” we Wrześni, tj. Sebastian Michalski kl. III a wz, Weronika Fijołek i Paweł Krzywdziński z kl. II ku / wz.

Komisja oceniająca w składzie przewodniczący: Marian Weber zastępcy: Robert Einbacher, Przemysław Kuczora członkowie: mgr inż. Jadwiga Jabłecka, Łukasz Szerszeń Anna Szymańska, Renata Wituch obserwowała zmagania tegorocznych finalistów.

Na wykonanie swojej pracy uczniowie mieli aż lub tylko 7 godzin. Oceniane były umiejętności praktyczne zdobyte podczas praktycznej nauki zawodu, zgodnie z programem nauczania ZSZ, w tym: formowanie tortów oraz ciastek bankietowych przekładanie, nasączanie i wykończenie powierzchni tortów sporządzanie dekoracji z kremów, marcepana, czekolady, z wykorzystaniem owoców, galaretek, różnych posypek itp. wykonywanie napisów okolicznościowych.

Ponadto umiejętności wykraczające poza program nauczania, zdobyte przez uczniów poprzez udział w szkoleniach, wystawach w tym: wykonywanie tortów piętrowych na określony temat – okoliczność, wykonanie wystawek z różnych półproduktów np. czekolady, karmelu zastosowanie nowych technik zdobniczych. Najwięcej problemów uczniowie mieli z wiadomościami teoretycznymi związanymi z wykonywanymi zadaniami.

Całość wykonanej pracy musiała nawiązywać do tematu, który uczeń podał pisemnie Komisji Oceniającej wraz z określeniem smaku tortu i ciastek bankietowych.

Sebastian Michalski po raz kolejny uplasował się na miejscu VI zdobywając i na tym turnieju tytuł laureata. Uczniowie z kl. II zdobyli cenne doświadczenie i wysokie miejsca VIII - Paweł i XI – Weronika.

- Gratuluję laureatom i finalistom, którzy dzięki własnej pracy, wielogodzinnym treningom, doświadczeniu i opiece mistrzów szkolących udowadniają, że każdy jeśli tylko chce może sięgnąć po sukces - mówi Dorota Kaczmarek, z ZSZ nr 2 we Wrześni.

GALERIA:

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. ZSZ nr 2 we Wrześni

do góry

Galeria