Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów konkurskulinarny25102015 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

banerNW.jpg
Menu
RSS

Sukces wrześnianek. Pieczony indyk nie straszny (GALERIA) Wyróżniony

fot. ZSZ nr 2 we Wrześni fot. ZSZ nr 2 we Wrześni

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów konkurskulinarny25102015 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Katarzyna Bzdok i Klaudia Zbieranek (kl. II ku/wz) z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 reprezentowały Wrześnię na VI Międzyszkolnym Konkursie Kulinarnym w Gnieźnie. Dziewczyny zajęły drugą pozycję. Zawody zorganizowano 22 października. Zobacz zdjęcia!

Hasłem tegorocznej edycji był „Pieczony indyk na spaghetti warzywnym z puree ziemniaczanym i sosem". W wyznaczonym czasie 2 godzin powstawały pod okiem jury impresje na temat pieczonego indyka. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się kreatywnością w komponowaniu smaków z mięsem drobiowym. Ekipa z Wrześni przygotowała m.in. wyśmienity sos pomidorowy na bazie miodu, który został szczególnie doceniony przez jury.

Członkiami jury byli Patryk Dziamski,uczestnik programu TOP CHEF, Michał Siudziński właściciel restauracji w Gnieźnie oraz Anna Zientalska dietetyczka poznańska. Jury brało pod uwagę smak, higienę pracy pomysłowości wykonanej potrawy. Podczas konkursu dla uczestników najtrudniejsza okazała się walka z czasem i stres.

Wyniki:

I. ZSP nr 4 w Gnieźnie

II. ZSZ Nr 2 we Wrześni

III. ZSP w Śremie

GALERIA:

{gallery}konkurskulinarny25102015{/gallery}

Dawid Spychalski

fot. ZSZ nr 2 we Wrześni

do góry

Galeria