Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów turniejcukierniczy30112015 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

banerNW.jpg
Menu
RSS

Powiatowy pojedynek cukierników (GALERIA/WYNIKI) Wyróżniony

fot. ZSZ nr 2 we Wrześni fot. ZSZ nr 2 we Wrześni

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów turniejcukierniczy30112015 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

24 listopada w Cukierni Kuczora zorganizowano Powiatowy Turniej Cukierniczy. Wzięli w nim udział uczniowie z ZSZ Nr 2 i ZSS we Wrześni. Były to również eliminacje do turniejów wojewódzkich i ogólnopolskich. Zobacz ich dzieła!

Do eliminacji przystąpiło 28 uczniów: 11 z klasy III , 7 z klasy II i 10 z klasy I. Młodzi cukiernicy z pierwszej klasy mieli możliwość zapoznania się z nowinkami technologicznym i urządzeniami cukierniczymi, przyglądali się pracy starszych kolegów a także ćwiczyli swoje umiejętności wykonując figurki marcepanowe.

Dla uczestników z klasy drugiej i trzeciej turniej składał się z dwóch części: część teoretyczna (50 zadań zamkniętych dotyczących technologii i techniki produkcji cukierniczej) oraz część praktyczna. Trzeba było wykonać: tort na dowolny temat, figurki z marcepanu (2 x 2) i napis okolicznościowy z czekolady.

Prace oceniała komisja konkursowa w składzie: mistrz cukiernik Przemysław Kuczora, mistrz cukiernik Marcin Parysek, mgr inż. Dorota Kaczmarek, mgr inż. Anna Stanisławczyk.

Wrzesińska młodzież pokazała wysokie umiejętności zawodowe. Tematyka prac była różnorodna, od tortów urodzinowych, świata wodnego, po safari czy świat zwierząt. Komisja oceniała organizację pracy, pomysłowość i zastosowanie nowych technik przy sporządzaniu tortów, technikę modelowania figurek marcepanowych, czytelność i estetykę wykonania napisu z czekolady.

Wyniki z części teoretycznej:

1. Wiktoria Bączkiewicz kl. II ku / wz

2. Norbert Krukowski kl. III ku / wz

3. Weronika Fijołek kl. III ku / wz

Wyniki z części praktycznej:

1. Roksana Gierszewska kl. III ku / wz

2. Weronika Fijołek kl. III ku / wz

3. ex aequo Wiktoria Bączkiewicz kl. II ku / wz

  Małgorzata Snoch kl. III ku / wz

Ostateczne wyniki turnieju:

1. Roksana Gierszewsk kl. III ku / wz

2. Weronika Fijołek kl. III ku / wz

3. Wiktoria Bączkiewicz kl. II ku /wz

4. Norbert Krukowski kl. II ku / wz

Dodajmy, że laureaci odbywają praktyki w zakładach „Cukiernia-Kuczora” oraz Cukiernia „Cezar” we Wrześni. Sponsorzy turnieju: Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 we Wrześni i Cukiernia Kuczora.

GALERIA:

{gallery}turniejcukierniczy30112015{/gallery}

Dawid Spychalski

fot. ZSZ nr 2 we Wrześni

do góry

Galeria