banerNW.jpg
Menu
RSS

Kradł w markecie. Złodziej złapany na gorącym uczynku Wyróżniony

fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl

Wrzesińscy kryminalni prowadzący dochodzenie dotyczące wrześniowej kradzieży zakończyli postępowanie. Sprawca został zatrzymany na kolejnej próbie kradzieży. Przyznał się i otrzymał zarzuty. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

lis2017.gif

stalpolbaner.png

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni prowadzili sprawę kradzieży artykułów chemicznych z marketu przy ul. Kolejowej we Wrześni. Do zdarzenia doszło 23 września, a wartość strat została oszacowana na ponad 1000 złotych.

Zgromadzony materiał pozwolił na wytypowanie sprawcy tego przestępstwa. Nie trzeba było długo czekać aż złodziej uderzy ponownie. Tak się stało 10 listopada (po godzinie 16:00). Mężczyzna wrócił do swojego ulubionego sklepu, żeby znowu ukraść.

- Jednak tym razem mu się nie udało. Został ujęty przez ochronę marketu za dokonanie kolejnej kradzieży artykułów spożywczych na 460 złotych. Mieszkaniec Lubonia myślał, że nikt się nie dowie o jego poprzednich działaniach i kradzież skończy się tylko mandatem. Nie tym razem, ponieważ twarz mężczyzny odpowiadała rysopisowi sprawcy z września. W trakcie legitymowania przez policjantów wszystko ułożyło się w jedną całość. 22-latek przyznał się, że jak ostatnim razem odwiedził market to ukradł na ponad 1000 złotych. W związku z tym mieszkaniec Lubonia oprócz ukarania mandatem karnym na 500 złotych został także zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Według obowiązujących przepisów za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności - wyjaśnia Adam Wojciński, rzecznik prasowy policji.

Dawid Spychalski

fot. NowaWrzesnia.pl

źródło: inf. własna

Skomentuj

Upewnij się czy umieściłeś informacje oznaczone (*). Pisanie kodem HTML jest niedozwolone.

do góry

Galeria