banerNW.jpg
Menu
RSS

Jak zaprojektować pokój dla dziecka, które idzie do szkoły? Wyróżniony

  • Napisane przez:  Artykuł partnera
Jak zaprojektować pokój dla dziecka, które idzie do szkoły?

Kiedy dziecko po raz pierwszy idzie do szkoły, to kończy się pewien czas swobody i ciągłej zabawy. Od tego czasu rozpoczynają się zadania domowe, sprawdziany i konieczność poszerzania wiedzy. Dlatego tak ważne jest, aby przygotować do tej zmiany dziecko pod wieloma względami, a jednym z nich jest wyposażenie pokoju w kilka niezbędnych mebli każdemu uczniowi.

NW gif 03.2018.gif

Znajdź wszystkie przydatne meble w jednym miejscu

Bardzo często zdarza się tak, że w jednym sklepie znajdujemy biurko, które idealnie wkomponuje się w przestrzeń pokoju, a do tego będzie praktyczne i ergonomiczne. Z kolei w innym sklepie stacjonarnym lub internetowym znajdziemy odpowiedni fotel obrotowy, czy też regał na książki. Takie rozwiązanie to żadna nowość, ale też bardzo duże utrudnienie, gdyż powoduje, że musisz więcej pieniędzy wydać na dostawę w przypadku sklepów internetowych lub też tracisz pieniądze na paliwo przez konieczność dojazdu do sklepów często położonych w dużym odstępie od siebie. Jednym z rozsądnych rozwiązań jest wybranie firmy https://www.ergoexpert.pl/, która jest sklepem internetowym, w którym znajdziemy wszystkie niezbędne meble na początek szkoły dla dziecka.

Biurko

Biuro jest najważniejszym meblem, które powinno znaleźć się w pokoju każdego ucznia. Najważniejsze jest to, aby posiadało ono kilka istotnych cech, a przy okazji był odpowiednio umiejscowione.

Najważniejsze cechy biurek dla uczniów

  • wysokość biurka musi być dopasowana do wzrostu dziecka, optymalnie to 52-58 cm,

  • znacznie dłużej będzie służyć dziecku biurko, które daje możliwość regulacji wysokości,

  • dziecko nie może dotykać udami szuflad, które często znajdują się pod blatem,

  • minimalna szerokość blatu powinna wynosić 50 cm, a długość ok. 80 cm,

  • dobrze, jeśli biurko będzie posiadało wydzielone miejsce na laptopa lub komputer stacjonarny,

  • biurko powinno posiadać szuflady, które pozwolą uporządkować wszystkie przybory.

Fotel obrotowy

Mimo tego, że istnieje wiele modeli krzeseł, to jednak krzesła obrotowe wydają się najrozsądniejszym wyborem dla każdego dziecka. Wynika to głównie z tego, że wyposażone są one w podłokietniki, regulację wysokości krzesła oraz komfortowe oparcie. Szczególnie ten ostatni element jest bardzo ważny, gdyż dzięki temu dziecko może chronić swój kręgosłup, a przede wszystkim odcinek lędźwiowy oraz szyjny. Warto zwrócić uwagę na to, czy krzesło obrotowe daje możliwość obniżenia siedziska do wysokości ok. 30-34 cm, która dla młodego ucznia będzie najbardziej odpowiednia.

Pamiętaj o regałach na książki

Oprócz samego biurka oraz krzesła konieczne jest także wydzielenie miejsca, w którym dziecko mogłoby przechowywać wszystkie książki naukowe, podręczniki oraz zeszyty i lektury szkolne. W tym celu najlepiej sprawdzi się regał na książki. Jeśli pokój dziecka jest niewielki, to dobrym rozwiązaniem będą, choćby powieszone na ścianie półki, na których można ułożyć wszystkie książki. Musisz zdawać sobie sprawę, że z czasem Twoje dziecko będzie potrzebować coraz więcej miejsca na przybory do szkoły oraz książki, dlatego też najlepiej od razu zakup pojemny regał lub większą ilość półek.

Artykuł partnera

do góry

Galeria