banerNW.jpg
Menu
RSS

Wypadek osobówki i motocykla na Paderewskiego Wyróżniony

fot. Kuba Tomaszewski fot. Kuba Tomaszewski

Kierujący osobówką marki bmw oraz motocyklem yamaha to uczestnicy dzisiejszego wypadku na ul. Paderewskiego. Do zdarzenia doszło ok. godz. 13:00. Ranny motocyklista trafił do szpitala.

NW gif 03.2018.gif

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 46-letni mężczyzna jadąc z wiaduktu w stronę "świateł" zderzył się z włączającą się do ruchu (z ul. Promienistej) 35-letnią kierującą bmw. W tym przypadku oboje popełnili błędy. Motocyklista wykonywał nieprawidłowy manewr wyprzedzania, natomiast kobieta nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu. Uczestnicy wypadku to mieszkańcy gminy Września.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastaliśmy leżącego na jezdni, przytomnego motocyklistę uskarżającego się na ból prawej nogi. Oba pojazdy znajdowały się na prawym pasie drogi w kierunku centrum miasta. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przystąpiliśmy do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej na ręcznej stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa oraz wsparciu psychicznym. Przy pomocy parawanu oraz pojazdów pożarniczych zasłoniliśmy miejsce prowadzonych działań medycznych przed gronem gapiów. Dalsze czynności przejęli ratownicy z zespołu ratownictwa medycznego wraz z lekarzem, którzy przyjechali na miejsce wypadku chwilę po nas. Poszkodowany motocyklista został przetransportowany do wrzesińskiego szpitala, natomiast kierująca osobówką nie wymagała żadnej pomocy lekarskiej. W pierwszych kilku minutach akcji ruch na Paderewskiego był wstrzymany, a po przybyciu policji funkcjonariusze drogówki wprowadzili ruch wahadłowy. Działania zakończyliśmy o godzinie 14:05. Na miejscu zdarzenia pozostała policja - relacjonuje dla nas oficer prasowy KP PSP we Wrześni mł. bryg. Marek Mikołajczak.

34673608_2181737798730264_8928367311866298368_n.jpg

Dawid Spychalski

fot. Kuba Tomaszewski

źródło: inf. własna

do góry

Galeria