banerNW.jpg
Menu
RSS

Policyjne kontrole. A czy Wy macie właściwie wyposażony pojazd? Wyróżniony

fot. KP Policji we Wrześni fot. KP Policji we Wrześni

Wrzesińscy policjanci i strażacy skontrolowali właścicieli pojazdów pod kątem ich właściwego oraz dodatkowego wyposażenia. Mundurowi uświadamiali jak ważne jest posiadanie w swoim samochodzie gaśnicy, trójkąta ostrzegawczego oraz apteczki.

meblepartnerczerwiec2018.gif

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni wspólnie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni przeprowadzi akcje prewencyjną na drogach naszego powiatu. Działania odbyły się we wtorek 26 czerwca br. w godzinach porannych i dotyczyły właściwego wyposażenia pojazdu w postaci gaśnicy oraz trójkąta ostrzegawczego.

- Podczas kontroli policjanci i strażacy zadawali kierowcom dość nietypowe pytanie, to znaczy: kiedy wyjeżdżają na wakacje i czym na nie pojadą? Większość osób nie ukrywała ogromnego zdziwienia na to pytanie. Jednak po wyjaśnieniu okoliczności i celu przeprowadzanej akcji kierowcy zrozumieli skąd się wzięło to pytanie. Bardzo często pomijane jest właściwe wyposażenie samochodu, ale kiedy stajemy się świadkami wypadku drogowego to ta niewielka gaśnica może komuś pomoc. Ale bardzo ważną kwestią jest też nasze bezpieczeństwo, a nie jesteśmy w stanie o nie zadbać kiedy nie mamy przy sobie trójkąta ostrzegawczego - wyjaśnia nam Adam Wojciński, rzecznik prasowy policji. 

Niby takie nieznaczące rzeczy, ale robią ogromną różnice w poczuciu bezpieczeństwa na drodze. Jednak oprócz tych dwóch elementów mundurowi także zwracali uwagę na posiadanie apteczki w swoim samochodzie. Nie jest ona wymagana prawnie ale dla podwyższenia własnego bezpieczeństwa dobrze jest wyposażyć swój pojazd w małe czerwone pudełeczko.

Oprócz zabezpieczenia miejsca zdarzenia musimy pamiętać o swoim bezpieczeństwie a w apteczce jednym z głównych elementów na który policjanci i strażacy zwrócili uwagę to są gumowe rękawiczki. Ich rola jest najważniejsza ponieważ zabezpieczają nas przed kontaktem z krwią osoby, której na przykład udzielamy pierwszej pomocy. Dodatkowo w apteczce znajduję się także folia życia oraz bandaże.

Podczas akcji prewencyjnej mundurowi spotkali się z bardzo dobrym odbiorem uczestników działań. Jednym głosem wszyscy stwierdzili, że nigdy się nie spotkali z kwestią uświadomienia jak te 3 elementy z wyposażenia samochodu mogą być niezbędne w udzieleniu pomocy. Dodatkowym aspektem było także przekazanie kierowcom, że muszą pamiętać o legalizacji swojej gaśnicy. Na umieszczony w niej proszek jest także określony okres jego przydatności i skuteczności. Na zakończenie każdego spotkania mundurowi życzyli wszystkim udanych ale przed bezpiecznych wakacji.

Dawid Spychalski

fot. KP Policji we Wrześni

do góry

Galeria