banerNW.jpg
Menu
RSS

Wakacyjne warsztaty w Karuzeli. Poznaj trójwymiarowy świat Wyróżniony

Wakacyjne warsztaty w Karuzeli. Poznaj trójwymiarowy świat

Galeria Karuzela zaprasza dzieci w każdy czwartek lipca na wakacyjne warsztaty (od godz. 12 do 17). Poznasz świat elektroniki, automatyki, a także robotyki. Nauczysz się projektować a nawet drukować w trójwymiarze.

meblepartnerczerwiec2018.gif

- Podczas pierwszego warsztatu - 5 lipca dzieci i młodzież miały okazję same rozkręcić telewizor, komputer, drukarkę czy żelazko i poznać mechanizmy tych urządzeń. Zajęcia te dostarczyły w pełni „frajdę” w rozkręcaniu i majsterkowaniu, ale przede wszystkim dzieci poznały zasady recyklingu i ponownego wykorzystania zużytych materiałów. Bowiem elektroodpady i elektrośmieci zawierają szereg cennych metali np. złoto, srebro, miedź i aluminium - mówi Katarzyna Balicka, z Galerii Karuzela we Wrześni.

Dzięki procesom segregacji śmieci i recyklingu możliwe jest odzyskanie tych substancji i ponowne ich użycie do wytworzenia nowych urządzeń. Warsztaty te uświadomiły dzieciom, że np. w telefonach komórkowych zawarte są złoto, platyna, srebro czy miedź, które wykorzystywane są do wytwarzania czajników, instrumentów muzycznych. Dalej z zużytego komputera i monitora można uzyskać do ponownego zastosowania np. szkło, stal, aluminium, miedź oraz ołów.

Kolejne warsztaty już za tydzień w czwartek, 12 lipca. Tym razem przeniesiemy się w świat trójwymiaru. Pokażemy możliwości druku 3D. Dzieci uczyć się będą projektowania w trójwymiarze i przygotowywania prostych plików do wydruku. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na fanpage i śledzenia szczegółów wakacyjnych czwartków w Galerii Karuzela.

 

Dawid Spychalski

fot. Galeria Karuzela

do góry

Galeria