banerNW.jpg
Menu
RSS

O bezpieczeństwie na Hubertusie Wyróżniony

O bezpieczeństwie na Hubertusie

Każda okazja do porozmawiania o bezpieczeństwie jest dobra. Wrzesińscy policjanci wzięli udział w Hubertusie, który został zorganizowany przez Gospodarstwo Agroturystyczne Stajnia Bierzglinek. Tematem prelekcji było bezpieczeństwo a w szczególności używanie elementów odblaskowych.

reklamy

gif 8.2019 wrz.gif

nepanowy2019.jpg

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni uczestniczyli w dość nietypowym przedsięwzięciu, które odbyło 6 października na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego Stajnia Bierzglinek. Mundurowi otrzymali zaproszenie na „Święto Huberta”.

Rola wrzesińskich policjantów była podwójna, ponieważ z jednej strony zajęli się oni zabezpieczeniem przejazdu wszystkich uczestników a z drugiej przeprowadzili dla nich pogadankę. Tematem prelekcji było bezpieczeństwo a w szczególności policjanci zwrócili uwagę na elementy odblaskowe.

Nie był to przypadkowy zakres tematyczny z uwagi to na, że nastał okres jesienny w którym będzie wcześnie zapadał zmrok. W związku z tym podczas niedzielnego spotkania wrzesińscy policjanci uczestnikom Hubertusa rozdali kamizelki odblaskowe.

Na zakończenie swojego wystąpienia została podkreślona również jeszcze jedna kwestia. Policjanci uświadomili uczestników Hubertusa, że każdy z nich jest również odpowiedzialny za bezpieczeństwo.

W przedsięwzięciu również wzięli udział policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu prezentując policyjne konie służbowe. Nie był to jedyny pokaz tego dnia ponieważ druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaczanowie zaprezentowali także swój wóz bojowy oraz jego wyposażenie.

Dawid Spychalski

fot. KP Policji we Wrześni

do góry

Galeria