banerNW.jpg
Menu
RSS

Sierżant Pyrek odwiedził pierwszoklasistów w Orzechowie Wyróżniony

Sierżant Pyrek odwiedził pierwszoklasistów w Orzechowie

W festynie, który odbył się 2 października w Orzechowie wzięli udział wszyscy pierwszoklasiści z gminy Miłosław. Gościem specjalnym imprezy był „sierżant Pyrek”. Zrealizowane zajęcia wpisują się w program Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny”.

gif 8.2019 wrz.gif

nepanowy2019.jpg

W środę, 2 października policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni odwiedzili Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Orzechowie. Odbiorcami spotkania były wszystkie dzieci z gminy Miłosław chodzące do pierwszej klasy.

- W czasie imprezy pierwszoklasiści brali udział w różnych konkursach i zabawach, prezentując jednocześnie zdobytą podczas zajęć wiedzę o bezpieczeństwie. Gośćmi specjalnymi spotkania byli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu kom. Szymon Witczak oraz st. sierż. Andrzej Karpiński, którzy przywieźli ze sobą maskotkę wielkopolskiej policji „sierżanta Pyrka”. Zadaniem najwyższego policjanta w Wielkopolsce było wręczenie w finale wszystkim uczestnikom nagród oraz „dyplomów bezpiecznego pieszego”. Była to już 14 edycja spotkania z sierż. Pyrkiem - relacjonuje rzecznik prasowy wrzesińskiej policji.

Policjanci omówili tematy dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze. Celem pogadanki było wpojenie najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego właściwych, bezpiecznych nawyków w drodze do i ze szkoły. Prelekcje poprowadził Kierownik Posterunku Policji w Miłosławiu asp. szt. Przemysław Teodorczyk.

Organizatorem festynu była Szkoła w Orzechowie, natomiast współorganizatorami była: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, Komenda Powiatowa Policji we Wrześni oraz Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miłosławiu. Zrealizowane zajęcia wpisują się w program Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny”.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

do góry

Galeria