banerNW.jpg
Menu
RSS

Śląskie szlagiery przyciągają tłumy! Będą dodatkowe koncerty

W końcu wrzesiński amfiteatr im. Anny Jantar ożył. A to za sprawą wakacyjnego cyklu Śląskich Szlagierów. Kolejny rok z rzędu władze miasta fundują miłośnikom tej rozrywki nie lada gratkę. W każdy niedzielny wieczór amfik wypełnia się po brzegi. Wczoraj publiczność zabawiał Duet Karo. Za tydzień (19 sierpnia) Jacek Kierok. Dodajmy, że cykl miał zakończyć 2 września Grzegorz Poloczek, ale Burmistrz dołożył jeszcze dwa wieczory z balladą. 9 września zaśpiewa Tomasz Calicki, a 16 września De Silvers. Początek zawsze o 18:00.

Czytaj więcej...

O Rochu i Rozalii z Lipówki

W drewnianym kościele św. Krzyża na Lipówce trwają prace konserwatorskie, realizowane w ramach projektu "Renowacja i konserwacja drewnianych zabytków Archidiecezji Gnieźnieńskiej celem stworzenia nowej oferty edukacyjno-kulturalnej". Wśród nich znajdują się dwa obrazy niezwykłych świętych. Prace renowacyjne w kościele na Lipówce dofinansowane są z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, a także z budżetu Gminy i Powiatu Września).

Czytaj więcej...

749 metrów Wrześnicy na zdjęciach wybitnego wrześnianina

Dziś popołudniu oficjalnie zaprezentowano wystawę wyjątkowych zdjęć nad Wrześnicą. "749 metrów rzeki" to niepublikowane dotąd kadry wybitnego wrzesińskiego fotografa Ireneusza Zjeżdżałki. Właśnie 25 lipca wspominamy autora w 10. rocznicę jego śmierci. Prace ustawione są przy ulicy Wrzosowej. Będzie można je oglądać do końca sierpnia. Serdecznie zapraszamy na spacer. 

Czytaj więcej...
Subskrybuj ten kanał RSS

Galeria