banerNW.jpg
Menu
RSS

"Odbicia": Klub Moment zaprasza na wernisaż

Fotografia powstaje między innymi dzięki odbiciu się światła od danego przedmiotu lub człowieka. W ciemni odbijamy swój negatyw na papier, nie przypadkiem mówi się - robimy odbitkę. Można śmiało powiedzieć, że sama fotografia, jako szeroko pojęta sztuka oraz proces techniczny ma w sobie bardzo dużo form odbić i już w samym tworzeniu obrazu za pomocą narzędzi, jakimi są aparat i materiał światłoczuły pojawiają się pierwsze "odbicia rejestrowanej przestrzeni".

Czytaj więcej...

Wkrótce jesienny koncert Wrzesińskiej Orkiestry Dętej!

W imieniu Wrzesińskiej Orkiestry Dętej serdecznie zapraszamy na coroczny Koncert Jesienny. Impreza zawsze cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Warto się pośpieszyć. Bezpłatne wejściówki (limit na 1 osobę - 4 szt.) do pobrania w sekretariacie WOK (pon-pt, godz. 8.00-16.00). Dodajmy, że gościnnie na scenie wystąpi Andrzej Rybiński. Szczegóły na plakacie. 

Czytaj więcej...

Na ul. Warszawskiej pojawią się unikalne zdjęcia Wrześni (GALERIA)

Na plenerowej wystawie Mały atlas mojego miasta zaprezentowane zostaną fotografie Ireneusza Zjeżdżałki oraz haiku Marcina Myszkiewicza, które wspólnie stanowiły narrację opublikowanej w 2003 roku książki pod tym samym tytułem. Fotografie Wrześni do cyklu Mały atlas mojego miasta powstały w latach 1999-2001, w czasie kiedy Zjeżdżałka porzucił fotografię przyrodniczą i skupił się na dokumencie odwołującym się do doświadczeń Andrzeja Jerzego Lecha i Bogdana Konopki. Choć zarówno fotografie Zjeżdżałki, jak i haiku Myszkiewicza stanowią rodzaj osobistej refleksji na temat rodzinnej Wrześni, to do tej pory nie były w niej prezentowane w formie wystawy. Poniżej szczegóły. 

Czytaj więcej...
Subskrybuj ten kanał RSS

Galeria