banerNW.jpg
Menu
RSS

"Sztafeta pokoleń". Wrześnianie sadzą drzewa aż miło! (GALERIA)

Trwa wspaniała "Sztafeta pokoleń. Las powróci", która zintegrowała wrześnian jak mało która akcja w ostatnich latach. W sobotę, 6 kwietnia młodzi i starsi mieszkańcy naszego miasta ponownie spotkali się by sadzić drzewa na terenie Małpiego Gaju. To wspaniała inicjatywa Nadleśnictwa Czerniejewo, Zielonej Strony Wrześni i Gminy Września. Przypomnijmy, tamtejszy las został zniszczony podczas pamiętnej sierpniowej nawałnicy w 2017 roku.

Czytaj więcej...

Dietetyk po kursie "on line" vs Dietetyk po studiach „in 4 eyes”

Przysłuchując się pewnej dyskusji o zasadności i „modzie” robienia kursów on line np. na instruktora narciarskiego czy instruktora nauki pływania dla dzieci, poważnie się zaniepokoiłam. Jak to tak? To naprawdę możliwe jest, by taki kurs został zaliczony i opłacony (albo w odwrotnej kolejności, jak kto woli) zaocznie, bez wchodzenia np. na stok, nawet bez specjalnych umiejętności narciarskich? Zostawisz swoje Dziecko pod opieką takiego „instruktora”?

Czytaj więcej...

Budowlany market na terenie byłego Tonsilu? Projekt Września mówi NIE

Po roku wraca temat budowy marketu typu dom/ogród na terenie byłego Tonsilu. Przypomnijmy, w lipcu 2017 pisaliśmy o decyzji Burmistrza i Rady Miejskiej, która zmieniła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. W ten sposób pojawiło się zielone światło dla budowy marketu budowlanego. Swój przeciw wyrażają członkowie Stowarzyszenia Projekt Września. Ich zdaniem "market w tym miejscu spowoduje problemy dla lokalnych przedsiębiorców, negatywnie wpłynie na budżet miejski oraz spowoduje jeszcze większe zakorkowanie centrum miasta".

Czytaj więcej...
Subskrybuj ten kanał RSS

Galeria