banerNW.jpg
Menu
RSS

Flisacy przypłynęli do Pyzdr! Wyróżniony

fot. UMiG w Pyzdrach fot. UMiG w Pyzdrach

Licznie zgromadzeni mieszkańcy na czele z Burmistrzem Przemysławem Dębskim zebrali się na Przystani Wodniackiej. Popołudniem 26 czerwca przywitali przybijających do brzegu uczestników Wielkiego Flisu Niepodległościowego.

 

meblepartnerczerwiec2018.gif


Ponad 70-metrowa tratwa zbudowana przez flisaków z Ulanowa w asyście innych jednostek pływających robiła duże wrażenie. - Ideą Wielkiego Flisu Niepodległościowego jest uczczenie 100-lecia niepodległości Polski oraz złożenie hołdu zwycięskim Powstańcom Wielkopolskim i walczącym o wyzwolenie narodowe w okresie zaborów oraz zachowanie tożsamości narodowej Polków'' mówił o przedsięwzięciu Komodor Flisu Wacław Witkowski.

W podziękowaniu za przywitanie i dla zaznaczenia swojej obecności w Pyzdrach prof. Joanna Angiel Kierownik Flisu Warciańskiego z ramienia Ligi Morskiej i Rzecznej i Uniwersytetu Warszawskiego wręczyła włodarzowi miasta Memoriał Wielkiego Flisu Niepodległościowego.

Burmistrz natomiast złożył na ręce flisaków banderę. Pyzdrska bandera popłynie z flisakami do Szczecina gdzie flis będzie miał swój finał. Po części oficjalnej wszystkie zgromadzone dzieci, zuchy i harcerze wzięli udział w konkursach prowadzonych przez prof. Angiel. Impreza zakończyła się wspólnym posiłkiem i wycieczką do wiatraka holenderskiego, który niebawem stanie się kolejną atrakcją turystyczną miasta.

28155.jpg

 

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. i źródło UMiG w Pyzdrach

do góry

Galeria