Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów vwkonfaspoleczna23042015 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

banerNW.jpg
Menu
RSS

Volkswagen zbiera lokalne potrzeby i problemy (GALERIA) Wyróżniony

  • Napisane przez:  Redakcja NowaWrzesnia.pl
fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów vwkonfaspoleczna23042015 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Przedstawiciele Volkswagena chcą zaangażować się społecznie w naszej gminie. W czwartek 23 kwietnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta zaprosili osoby reprezentujące stowarzyszenia, organizacje, kluby sportowe czy służby mundurowe. Zobacz zdjęcia.

- Volkswagen Poznań jako firma zaangażowana społecznie zainteresowana jest w sposób szczególny poznaniem lokalnych potrzeb mieszkańców Wrześni oraz miejscowości zlokalizowanych wokół powstającej fabryki - to treść zaproszenia, które rozsyłali organizatorzy spotkania.

Niemiecki koncern reprezentowały Patrycja Kasprzyk (specjalista Public Relations) oraz Monika Hajbowicz (rzecznik prasowy). Już na samym początku podkreśliły, że Volkswagen wybrał model zbierania potrzeb poprzez: kontakty bezpośrednie (dialog sąsiedzki, czyli spotkania z mieszkańcami Obłaczkowa, Białężyc, Chociczy Małej), wnioski mailowe/pisemne oraz własną analizę.

- Skupiamy się dziś na zaangażowaniu społecznym a nie sponsoringu. Interesuje nas przede wszystkim długofalowy program/projekt, który będzie odpowiedzią na konkretną potrzebę mieszkańców. Mają to być wspólne działania w kierunku rozwiązania rzeczywistych problemów. Nie ma mowy o wspieraniu indywidualnych osób czy relacjach potrzeba-przelew. Na takich spotkaniach zbieramy pomysły, następnie wybieramy cel zgodny z naszą strategią, przeznaczamy środki, ale też szukamy rzetelnego partnera (liczy się również opinia środowiska) - mówiły zgodnie Kasprzyk i Hajbowicz.

Zaproszeni goście otrzymali informacyjny folder, w którym Volkswagen pochwalił się przykładowymi akcjami. Zaangażowanie społeczne zostało podzielone na trzy filary. 1. Ekologia: Niebieskie Granty VW i Współpraca z Gminą Swarzędz na rzecz oczyszczania jeziora Swarzędzkiego), 2. Nauka: Deutsch Wagen Tour - warsztaty językowe, 3. Zdrowie/Sport: Mini Handball w Swarzędzu, Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo, Aeroklub Poznański, 4. Charytatywny: "Razem znaczy więcej 1+1=3", wsparcie oddziałów Caritas). 

Drodzy Czytelnicy, wiemy, że przedstawiciele Volkswagena często zaglądają na nasz portal. Czekamy na Wasze pomysły, lokalne potrzeby, które niemiecki koncern mógłby pomóc spełnić. Wpisujcie je poniżej w komentarzach!

GALERIA:

{gallery}vwkonfaspoleczna23042015{/gallery}

Dawid Spychalski

fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl

źródło: inf. własna

do góry

Galeria