banerNW.jpg
Menu
RSS

W końcu! Powstanie brakujący odcinek do węzła autostradowego Wyróżniony

fot. NowaWrzesnia.pl fot. NowaWrzesnia.pl

Przełom w spawie brakującego 400-metrowego odcinka drogi w Białężycach. Dziś ratusz poinformował o wizycie Burmistrza Tomasza Kałużnego w Warszawie. W ministerstwie dopinane były szczegóły dotyczące budowy fragmentu, który połączy bezpośrednio Wrzesińską Strefę Aktywności Goposdarczej (w tym VW) z A2. Zachęcamy to przeczytania naszych wcześniejszych materiałów - linki poniżej.

lis2017.gif

stalpolbaner.png

Przeczytaj koniecznie:

Przełom w sprawie budowy brakującej drogi. Gmina wyłoży 2 miliony (VIDEO)

Wojewoda do ministra w sprawie węzła autostradowego

Droga nadal w polu. Porozumienia nie widać (VIDEO)

Tomasz Kałużny spotkał się w Warszawie z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Markiem Chodkiewiczem odpowiedzialnym za drogi, transport drogowy i lotnictwo. W spotkaniu uczestniczył także Senator RP Robert Gaweł oraz Kierownik Działu Prawnego z firmy Volkswagen Poznań Tobiasz Kowalczyk.

- Celem wizyty było podsumowanie aktualnej sytuacji w zakresie dokończenia budowy odcinka drogi gminnej do węzła przyautostradowego. Czynione od stycznia 2014 roku liczne starania Gminy Września mające na celu uzyskanie zgody na budowę tej drogi zakończyły się sukcesem. Było to możliwe m.in. dzięki zaangażowaniu strony rządowej po tym jak w styczniu br. burmistrz wystosował pisma w tej sprawie do Prezesa Rady Ministrów, Wicepremiera Morawieckiego, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz do wielu posłów i senatorów z okolicznych okręgów - chwali się ratusz. 

Jeszcze w tym tygodniu ma zostać ogłoszony przetarg na budowę nowej drogi, której realizacja zakończyć się powinna w połowie przyszłego roku. Budowa brakującego odcinka o długości ok. 400 m umożliwi bezpośrednie połączenie terenów Wrzesińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej z autostradą A2 i może poprawić sytuację komunikacyjną w tym obrębie.

Dawid Spychalski

fot. NowaWrzesnia.pl

źródło: inf. własna

do góry

Galeria