banerNW.jpg
Menu
RSS

W końcu ruszyła budowa. Brakująca droga jeszcze w tym roku! (VIDEO) Wyróżniony

W końcu ruszyła budowa. Brakująca droga jeszcze w tym roku! (VIDEO)

Jak wcześniej zapowiadaliśmy, dziś w Białężycach pracę rozpoczął ciężki sprzęt. Mowa o budowie brakującego odcinka drogi gminnej do węzła autostradowego, która umożliwi bezpośrednie połączenie terenów Wrzesińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej (w tym także fabryki Volkswagen) z autostradą A2 i drogą krajową nr 92. Na samym dole nasz materiał video. 

meblepartnerpierwszy18.gif

W tym wydarzeniu wzięli udział: Burmistrz Miasta i Gminy Września Tomasz Kałużny, Prezes Volkswagen Poznań Sp. z o.o. Jens Ocksen oraz Senator RP Robert Gaweł. Czynione od stycznia 2014 roku starania gminy mające na celu uzyskanie zgody na budowę tej drogi zakończyły się powodzeniem. 8 lutego rozpoczęły się prace budowlane. Mają potrwać do połowy bieżącego roku kalendarzowego.

Inwestycja, zgodnie z umową, która została zawarta z wykonawcą robót, powinna zostać zrealizowana do 21 maja 2018 roku. Wartość tych prac to prawie 2,2 mln zł brutto. Wszystkie wydatki sfinansowane zostaną wyłącznie z budżetu Miasta i Gminy Września Budowa drogi powinna przyczynić się do poprawy sytuacji komunikacyjnej w tym obrębie, która systematycznie pogarszała się z powodu intensywnego rozwoju gospodarczego Wrześni jaki można zaobserwować na przestrzeni ostatnich lat.

Przeczytaj również: PILNE: Lada dzień ruszy budowa brakującej drogi! (VIDEO)

 

27709593_1617731918293317_7210747084416166651_o.jpg

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. UMiG we Wrześni

Media

do góry

Galeria