banerNW.jpg
Menu
RSS

Ogień szalał na polach. Kilkudziesięciu strażaków gasiło pożary (GALERIA) Wyróżniony

Ogień szalał na polach. Kilkudziesięciu strażaków gasiło pożary (GALERIA)

To był bardzo pracowity dzień na strażaków z Wrześni i okolic. W piątek, 6 lipca po godz. 14:00 rozpoczęła się seria pożarów na polach w gminie Września. Na początek w płomieniach stanęło pole w Kawęczynie. Poniżej fotorelacja.

meblepartnerczerwiec2018.gif

Zgłoszenie o pożarze na pniu w Kawęczynie wypłynęło dziś ok. godz. 14:00. Ogień pojawił się podczas prac na polu. Szybki rozwój żywiołu ułatwił silny wiatr. Na miejsce od razu zadysponowano kilka zastępów straży pożarnej. Duży pożar (spaliło się ponad hektar upraw) udało się opanować. Zagrożone były pobliskie domy.

Był to początek pracowitego popołudnia dla druhów. Prosto z Kawęczyna jednostki szybko zostały przekierowane kilometr dalej na pole w Sobiesierniach. Trzecie zgłoszenie w krótkim odstępie czasu wpłynęło z Jarząbkowa. Na szczęście dzięki dzielnej postawie strażaków pożary zostały ugaszone. Na razie nie są znane przyczyny.

W akcji brały udział zastępy m.in. z Wrześni, Węgierek, Marzenina, Kaczanowa, Nekla, Gniezna, Niechanowa, Żydowa, Witkowa i Czerniejewa. Przypomnijmy, że to kolejne pożary zboża na pniu w ostatnich dniach.

FOTORELACJA (fot. Kuba Tomaszewski, Kuba Makowski, Ania Nawrocka i OSP Węgierki)

Dawid Spychalski

fot. NowaWrzesnia.pl

do góry

Galeria