banerNW.jpg
Menu
RSS

Victoria już trenuje. W sobotę sparing z Polonią Środa Wlkp. Wyróżniony

fot. NowaWrzesnia.pl fot. NowaWrzesnia.pl

Od czwartku, 5 lipca wrzesińscy piłkarze rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu w nowej - jednej IV lidze. Lokalni kibice zobaczą w akcji nowe zespoły i to od samego początku. Pierwszy pojedynek 4 sierpnia przy ul. Kosynierów z Wartą Międzychód. A już w najbliższą sobotę w Psarach Polskich pierwszy sparing z Polonią Środa Wlkp.

partnermeble90718.gif

Przed podopiecznymi trenera Czesława Jakołcewicza długi sezon z nowościami w pakiecie. Dlatego miesięczny okres przygotowawczy będzie niezwykle ważny. Przede wszystkim po reorganizacji mamy teraz jedną IV ligę. Victoria rozegra aż 38 meczów. Warto dodać, że dla wielu klubów ułatwieniem będzie zmiana w regulaminie rozgrywek - zmniejszono obowiązek występu zawodników młodzieżowych z 2 do 1.

Inauguracja w sobotę, 4 sierpnia. Biało-zieloni podejmą u siebie Wartę Międzychód. Co ciekawe, pierwsze cztery pojedynki Victoria zagra właśnie u siebie (poniżej terminarz domowych pojedynków). Zanim sezon ruszy na dobre, czas na letnie przygotowania. W ich ramach sztab zaplanował 5 gier kontrolnych, w których szkoleniowiec sprawdzi przydatność zawodników na poszczególnych pozycjach.

Z drużyną trenuje kilku nowych piłkarzy, którzy reprezentowali w minionym sezonie kluby z Konina, Słupcy i Gniezna. Jak informował prezes Eugeniusz Nowicki od przyszłego tygodnia dołączy jeszcze jeden lub dwóch zawodników. Więcej napiszemy po sparingu. Na razie nie ma konkretnych umów. Natomiast wiadomo, że prawdopodobnie do Sokoła Kleczew odejdą Łukasz Pietrzak i Wiktor Kacprzak, szczególnie tego drugiego bardzo szkoda. Napędzał prawe skrzydło Victorii. Został wybrany Odkryciem 2017 na corocznej Gali Victorii. Z zespołem nie trenuje jeszcze Bartek Nowicki - przechodzi rehabilitację po operacji złamanego obojczyka (w drugim meczu z Mieszkiem). Cieszy fakt, że do pełni zdrowia wrócili Paweł Lisiecki i Łukasz Jasiński.

- Cel Victorii pozostaje niezmienny, czyli zwycięstwo w lidze i awans do wyższej klasy rozgrywek (pierwszy zespół bezpośrednio). Należy również pamiętać, że nasz zespół będzie brał także udział w rozgrywkach pucharowych. Tutaj również zapowiedź prezesa jest jednoznaczna, a mianowicie walka o zdobycie pucharu.

Pierwszy kontrolny sprawdzian już w najbliższą sobotę, 14 lipca. Na boisku w Psarach Polskich (tam przygotowują się wrześnianie) Victoria zagra z trzecioligową Polonią Środa Wlkp. Początek o godz. 11:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców. Doping na pewno się przyda.

Domowe pojedynki Victorii:

Kolejka 1: 04-08-2018    Victoria Września : Warta Międzychód

Kolejka 2: 11-08-2018    Victoria Września : Zjednoczeni Trzemeszno

Kolejka 3: 15-08-2018    Victoria Września : Centra Ostrów Wlkp.

Kolejka 4: 18-08-2018    Victoria Września : Sokół Pniewy

Kolejka 6: 29-08-2018    Victoria Września : Olimpia Koło

Kolejka 8: 08-09-2018    Victoria Września : Kotwica Kórnik

Kolejka 10: 22-09-2018    Victoria Września : Orkan Śmiłowo

Kolejka 12: 06-10-2018    Victoria Września : Krobianka Krobia

Kolejka 14: 20-10-2018    Victoria Września : Ostrovia Ostrów Wlkp.

Kolejka 16: 03-11-2018    Victoria Września : Obra Kościan

Kolejka 18: 17-11-2018    Victoria Września : Lubuszanin Trzcianka

 

Dawid Spychalski

fot. NowaWrzesnia.pl

do góry

Galeria