banerNW.jpg
Menu
RSS

Wrześnianka z brązem Mistrzostw Europy! Wyróżniony

Wrześnianka z brązem Mistrzostw Europy!

- Miniony weekend był dla nas bardzo pracowity i owocny. Po raz pierwszy w 9-letniej historii klubu Weronika Przybysz zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy Juniorów - relacjonuje ostatnie starty wrześnian Tomasz Haremzna, prezes UKS Hwarang Września. 

reklamy

gif 8.2019 wrz.gif

nepanowy2019.jpg

W hiszpańskim Marina d'Or nasza zawodniczka pokonała kolejno Rosjankę Maiiję Petrovskaią (22-7) oraz Chorwatkę Iucię Ivancev (13-11). Natomiast o wejście do ścisłego finału uległa zwyciężczyni kategorii +68kg Rosjance Kristinie Adebaio (8-28). Jest to wielki sukces naszej młodej taekwondoczk, a także naszego klubu. Nasz reprezentacja zdobyła dwa brązowe medale. Drugi przypadł Alicji Kowańdy z zaprzyjaźnionego klubu z Jarocina. Obie zawodniczki przygotowywały się razem do tych mistrzostw na obozie w Stroniu Śląskim.

W sobotę, 5 października odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Toruniu. Nasz klub wystawił czworo zawodników:

Krystian Haremza, Dagmara Haremza, Olga Bachorska i Jakub Wawrowski.

I tutaj świetnie spisali się nasi młodzieżowcy i juniorzy startujący w kategorii seniorów.

Trzy srebrne medale zdobyli :

Krystian Haremza  w kategorii -87kg

Dagmara Haremza w kategorii +73kg

Olga Bachorska w kategorii -73kg

Wystartował też Jakub Wawrowski (junior) który uległ w pierwszej walce zwycięzcy kategorii -87kg Markowi Woźniakowi z Poznania.

- Nie można opisać radości z takich wyników naszych zawodników. Brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów jest zwieńczeniem ciężkiej pracy Weroniki Przybysz. Zawodniczka trenuje w klubie trzy razy w tygodniu, a dwa dni poświęca na ćwiczenia w siłowni Odeon Jacka Czelusty. Pan Jacek dba też o odpowiednią suplementację naszych zawodników. To jest przykład dla innych że z małego klubu, bez maty, z małej sali szkolnej można wybić do wielkiego sportu. Wystarczy konsekwencja i systematyczny trening oraz upór w dążeniu do celu. Cieszą też 3 srebrne medale Mistrzostw Polski Seniorów. Pamiętajcie Państwo że nasi zawodnicy mają dopiero od 18 do 16 lat. Rozpoczynają swoją sportową karierę i z sukcesami rywalizują z seniorami. Nie można opisać radości z postawy naszych podopiecznych - podsumowuje Tomas Haremza.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

do góry

Galeria